„Niezależność energetyczna – jak ją osiągnąć” – to temat szkolenia zaplanowanego na 15 grudnia o godzinie 10:00. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Izby Rolniczej w Opolu, przy ul. Północnej 2.

Programy wspierające niezależność energetyczną samorządów, gospodarstw domowych i rolnych przybliży Aleksandra Drescher, prezes WFOŚiGW.

O odbiorcach w dobie zmian energetycznych opowie Jacek Walski, prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „Zielony Feniks”.

Prezes zarządu Metalerg serwis, Janusz Cieślak wyjaśni, jaki jest związek między słomą a bezpieczeństwem energetycznym polskiej wsi.

O tym jak magazyny energii mogą być elementem budowy lokalnego bezpieczeństwa energetycznego opowie Tomasz Kmiecik z Apator Toruń.

Programy wspierające inwestycje energetyczne przybliży Agnieszka Gul z opolskiego oddziału ARiMR. O niezależności energetycznej powie Członek Zarządu Województwa Opolskiego – Szymon Ogłaza. Z kolei o małych biogazowniach rolniczych powie Andrzej Jurkiewicz z EGIE Opole.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są telefonicznie pod numerami: 77/ 457-23-26 tel/fax: 77/457-23-27.