Strona główna Aktualności Kolejna plaga gryzoni w opolskich uprawach. Izba interweniuje

Kolejna plaga gryzoni w opolskich uprawach. Izba interweniuje

115
0

Coraz więcej gryzoni w uprawach rolniczych w województwie opolskim. Zarząd Izby Rolniczej w Opolu zwraca się w tej sytuacji do Krajowej Rady Izb Rolniczych o podjęcie działań mających na celu uznanie wyrządzonych przez gryzonie szkód jako – „siłę wyższą”.

Izba Rolnicza w Opolu zwraca się również z prośbą o dopuszczenie jednego ze środków do zwalczania szkodników, który zatrzymuje funkcje rozrodcze gryzoni.

Zdaniem zarządu Izby Rolniczej w Opolu, uznanie gryzoni jako „siły wyższej” pozwoli na procedowanie ustaw o ubezpieczeniach upraw w zakresie ryzyka strat przez nie spowodowanych. Umożliwi również ubieganie się o odszkodowania.

Szczegóły wniosku Izby Rolniczej w Opolu do Krajowej Rady Izb Rolniczych: gryzonie szkody – siła wyższa