Firmy sprzętowe ścigają się w stosowaniu nowoczesnych rozwiązań poprawiających wydajność, komfort i ekonomię użytkowania. Tegoroczne modele firmy John Deere 6230R i 6250R zostały wyposażone w funkcje maksymalizujące wydajność i czas nieprzerwanej pracy, a jednocześnie oferują niskie koszty eksploatacji.

Ciągnik 6250R zapewnia imponującą moc maksymalną 300 KM, jest wyposażony w funkcję inteligentnego zarządzania mocą (IPM), a jego masa wysyłkowa wynosi 9,3 t, co sprawia, że charakteryzuje się wyjątkowym stosunkiem masy do mocy 31 kg/KM (68.3 lb/hp) — jest to szczególnie istotne w zastosowaniach kontraktowych, takich jak transport. Ten stosunek masy do mocy jest unikatowy w tej klasie ciągników i zapewnia bardzo dobre przyspieszenie.

Rozstaw osi wynoszący 2900 mm (114.2 in.) zapewnia doskonałą stabilność, a zawieszenie TLS Plus oraz HCS Plus w połączeniu ze strategią kierowania za pomocą joysticka CommandPRO gwarantuje wyjątkowe możliwości jazdy po drogach.

Dzięki korzystnemu stosunkowi ciężaru do mocy i dużej maksymalnej masie dopuszczalnej, wynoszącej 15 ton, ciągnik jest odpowiednio wyposażony do użytku w zastosowaniach związanych z transportem. Ponadto ciągnik spełnia wszystkie wymagania dotyczące układu hydraulicznego ze względu na zastosowaną pompę zapewniającą maksymalny przepływ hydrauliczny 160 l/min przy 1500 obr./min.

Nowa konstrukcja z Mannheim oferuje doskonałą ergonomię dzięki systemowi kierowania joystickiem oraz wyjątkowe możliwości konfiguracji elementów sterujących. Obsługa ciągnika jest łatwa i komfortowa dzięki dostępowi do wszystkich elementów sterujących w jednym miejscu.