Opolscy rolnicy złożyli sobie życzenia świąteczne. Spotkanie opłatkowe odbyło się w Izbie Rolniczej w Opolu. Wśród gości byli przedstawiciele władz regionu, agencji rządowych oraz instytucji otoczenia rolnictwa.

Prezes Izby Rolniczej w Opolu Marek Froelich podziękował wszystkim obecnym za dotychczasową współpracę i życzył, aby rolnictwo opolskie nadal tak dobrze się rozwijało i dawało przykład innym. Szef opolskiego samorządu rolniczego życzył wszystkim, aby Święta Bożego Narodzenia stały się czasem spokoju, odpoczynku od codziennych trosk, były przepełnione miłością i ciepłem domowego ogniska. Złożył również najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń w nadchodzącym roku.

Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski ocenił, że był to rok trudny. – Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie okoliczności, był to kolejny rok, w którym rolnictwo województwa opolskiego poradziło sobie. Były pewnego rodzaju ograniczenia, trudne sytuacje, ale prawdopodobnie będą się one zdarzać również w przyszłości – mówił wojewoda.

– Nawet w tych trudnych czasach współpracowaliśmy ze sobą. Ta współpraca polegała też na szerokim podejściu do strategii rolnictwa województwa opolskiego. Moja deklaracja ścisłej współpracy z Izbą Rolniczą w Opolu jest aktualna. Żeby sprawy szły do przodu, trzeba ze sobą współpracować – dodał Sławomir Kłosowski.

Duszpasterz opolskich rolników – Ks. Jan Polok życzył rolnikom, aby ten święta były czasem spokoju i wlewały w nasze serca jak najwięcej radości. Ksiądz cieszył się, że uczestniczy w spotkaniu, podczas którego można usłyszeć tyle optymistycznych słów. Oby ten optymizm obfitował każdego dnia na wszystkich płaszczyznach – dodał ks. Polok.

Na zakończenie tradycyjnie odśpiewano kolędy, a rolnicy złożyli sobie wzajemnie życzenia świąteczne.