Strona główna Aktualności Powstał zespół ds. rolnictwa przy Wojewodzie Opolskim

Powstał zespół ds. rolnictwa przy Wojewodzie Opolskim

221
0

Zespół doradczy ds. rolnictwa powstał przy Wojewodzie Opolskim. Do zadań zespołu powołanego przez wojewodę Monikę Jurek należy analizowanie sytuacji w opolskim rolnictwie i diagnozowanie występujących problemów. 

W skład zespołu wszedł zarząd i członkowie Izby Rolniczej w Opolu: Jerzy Sewielski – Prezes Izby Rolniczej w Opolu, Łukasz Smolarczyk – Wiceprezes Izby Rolniczej w Opolu, Michał Konat – Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Opolu z powiatu nyskiego, Marek Dambiec – Członek Zarządu Izby Rolniczej w Opolu, Leszek Fornal – Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Opolu z powiatu brzeskiego, Jan Damboń – Członek Zarządu Izby Rolniczej w Opolu, Marek Gruntkowski – Delegat na Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej w Opolu z powiatu strzeleckiego, Członek Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Opolu z powiatu strzeleckiego, Martin Jaguś – Członek Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Opolu z powiatu oleskiego, Joachim Ptok – Członek Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Opolu z powiatu oleskiego, Jan Bartoszewski – Delegat na Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej w Opolu z powiatu głubczyckiego oraz Tomasz Cichoń – Członek Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Opolu z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 

– Dzisiejsze spotkanie było pierwsze. Po części oficjalnej i wręczeniu nominacji, mogliśmy w nieco luźniejszzej atmosferze omówić zarys tego, nad czym będziemy pracować i co chcielibyśmy zmienić w rolnictwie – powiedział Jerzy Sewielski – Prezes Izby Rolniczej w Opolu.

Zespół będzie również formułował wnioski i zalecenia, będące podstawą do podjęcia przez właściwe organy wielokierunkowych działań zmierzających do poprawy sytuacji. Zespół będzie też prowadził dialog społeczny w sprawach rolnictwa i łańcucha żywnościowego w kraju – od producenta do konsumenta.