Strona główna Aktualności Izba Rolnicza w Opolu na Opolagra 2024

Izba Rolnicza w Opolu na Opolagra 2024

138
0
fot. Maciej Bujak / Izba Rolnicza w Opolu

Opolagra, jedna z największych wystaw rolniczych w południowej Polsce, odbyła się w miniony weekend w Kamieniu Śląskim.

Wystawa przyciągneła tysiące zwiedzających i setki wystawców, prezentując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie techniki rolniczej, a także hodowli i chowu bydła.

Izba Rolnicza miała na wystawie swoje stoisko. Rolnicy mieli okazję spotkać się z szefostwem samorządu rolniczego, porozmawiać o swoich problemach oraz skorzystać z bezpłatnych porad prawnych.

– To był strzał w dziesiątkę, że po kilku latach Izba Rolnicza znowu się pokazała na wystawie Opolagra – ocenia Prezes Izby Rolniczej w Opolu Jerzy Sewielski. – Było bardzo dużo odwiedzających zainteresowanych działalnością izby. Nawiązaliśmy dużo kontaktów z wystawcami. Przez rolników jesteśmy postrzegani, jako samorząd rolniczy, który może wiele zdziałać. Wielu wystawców podkreślało, że ważna jest dla nich współpraca z izbą, ponieważ jest to dostęp do potencjalnych kontrahentów. Izba może zaoferować firmom z branży rolniczej zorganizowanie szkoleń i prezentacji w izbie – dodaje.

– Opolszczyzna słynie z hodowli. Opolscy rolnicy dostali na wystawie prestiżowe wyróżnienia. Już dawno tak dużej opolagry nie widziałem, a pogoda dopisała. Dla rolników przygotowaliśmy również ankietę, żeby dowiedzieć się i sprawdzić, jaka jest świadomość dotycząca naszej działalności. Są to dla nas niezwykle cenne spostrzeżenia. Chętnie ludzi ankiety wypełniali. Analiza tych ankiet da nam obraz na temat wiedzy rolników o izbie – podkreśla prezes IR w Opolu.

Była to doskonała okazja do zdobycia cennych informacji i wsparcia w kwestiach prawnych, które są nieodłącznym elementem prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Opolagra to także miejsce spotkań i wymiany doświadczeń między rolnikami, specjalistami oraz miłośnikami rolnictwa, oferując bogaty program wydarzeń i pokazów na żywo.