Prezentujemy kolejny numer czasopisma związanego z projektem Agropuzzle 3 w ramach programu ERASMUS+. Projekt ten skierowany jest do rolnictwa na poziomie regionalnym, małych gospodarstw rodzinnych i producentów regionalnej żywności. Czeska organizacja o nazwie ” Liceum Rolnictwa i Szkolnictwa Szkoła Zawodowa Masaryka w Opawie” wygrała swoim projektem na wsparcie w ramach Erasmus+. Istnieją organizacje partnerskie z Polski – Izba Rolnicza w Opolu; Portugalii – Regionalna Agencja Rozwoju Wsi RUDE; Hiszpanii – Agencja Rozwoju Wsi ESNEPI; Rolny Uniwersytet w Rumunii (Bukareszt) i Bułgaria (Ruse). W skład zespołu wchodzą również czeska organizacja środowiskowa non-profit o nazwie „Natura Opava „.

Małe firmy na poziomie regionalnym są bardzo ważne w czasach, gdy branża rolnicza jest zaniedbywana, choć zapewnia zaspokojenie naszej podstawowej potrzeby. Ten magazyn jest projektem elektronicznym. Tematyka skupia się na przykładach dobrych praktyk w rolnictwie regionalnym w krajach partnerskich. Jest to przedstawienie organizacji zaangażowanych w projekt, ich regionów oraz społeczności rolniczych. Magazyn inspiruje i informuje o ciekawych miejscach i pomysłach.

Zapraszamy do lektury:

Magazine_Agropuzzle_Sep2017