Strona główna Aktualności Obchody 20-lecia Izby Rolniczej w Opolu pod znakiem ekonomii w gospodarstwach

Obchody 20-lecia Izby Rolniczej w Opolu pod znakiem ekonomii w gospodarstwach

0

20-lecie Izby Rolniczej w Opolu już w najbliższy czwartek 9 czerwca. Uroczystości będą miały część oficjalną oraz wykładową. W pierwszej wystąpią przedstawiciele władz wojewódzkich i regionalnych, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz były i obecny prezes IR w Opolu. Zostaną wręczone też honorowe odznaczenia opolskiego samorządu rolniczego.

W drugiej części obchodów wykłady wygłoszą naukowcy i eksperci z zakresu produkcji, ekonomii rolniczej oraz szkód łowieckich. Rektor Politechniki Opolskiej prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf powie o efektach współpracy Izby Rolniczej w Opolu z Politechniką. Dr inż. Tomasz Berbeka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przybliży realia ekonomiczne gospodarstw rolnych w Polsce, stan obecny i perspektywy zmian. Goście uroczystości mogą spodziewać się również interesujących spostrzeżeń eksperta z zakresu szkód łowieckich, który wyjaśni funkcjonowanie prawa łowieckiego i zasady prawidłowego udokumentowania szkód. Prezes Izby Rolniczej w Opolu Herbert Czaja zapowiada, że będzie to wyjątkowa prelekcja, ponieważ pokaże rolnikom właściwe podejście do szacowania szkód.

Herbert Czaja przypomina, że tegoroczne obchody to wielkie święto opolskiego rolnictwa i zaprasza opolskich rolników wraz z rodzinami do uczestnictwa w mszy świętej, która rozpocznie się już o godzinie 9:00 w Katedrze Opolskiej, a będzie ją celebrował ks. Bp Andrzej Czaja. „Chcemy w tym roku pokazać rolnictwo bardziej z ekonomicznego punktu widzenia. Gospodarstwa są już zaawansowane technicznie, wiele jest jednak do zrobienia w dziedzinie ekonomii i propagowania wiedzy związanej z zarządzaniem w rolnictwie”, mówi Herbert Czaja.

Na uroczystościach pojawią się również zaproszeni goście z izb rolniczych Niemiec, Austrii, Francji i Ukrainy.

Pełny program obchodów 20-lecia Izby Rolniczej w Opolu:

PROGRAM OBCHODÓW XX