stragany oPolskie fot. KOWR

Konsumenci coraz chętniej kupują lokalne produkty. Dlatego Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu zaprasza do sklepu – „Stragany oPolskie” w Opolu przy ulicy 1 Maja 9. To miejsce promocji polskiej żywności i wymiany informacji o Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa.

„Stragany oPolskie” są wyrazem współczesnego patriotyzmu konsumenckiego, przejawiającego się w promocji polskiej żywności i wymiernego wsparcia dla lokalnych producentów.

Stworzenie w centrum miasta „Straganów oPolskich” jest również odpowiedzią na oczekiwania konsumentów, którzy chcą dokonywać świadomych wyborów i poszukują produktów wysokiej jakości, wytwarzanych zgodnie ze specyficznymi, często tradycyjnymi metodami produkcji.

– Każdy opolski producent, który zarejestruje się na stronie www.polskasmakuje.pl może sprzedawać w Straganach oPolskich swoje produkty. Mogą to być Koła Gospodyń Wiejskich, rolnicy prowadzący sprzedaż bezpośrednią lub rolniczy handel detaliczny, dostawy bezpośrednie, MOL – sprzedaż marginalną, ograniczoną i lokalną, producenci posiadający produkty spożywcze z oznaczeniami certyfikowanych produktów regionalnych, ekologicznych lub spożywczych czy też te, które wyróżnia pochodzenie surowców użytych do produkcji czy tradycyjne metody wytwarzania – informuje Katarzyna Pasternak z opolskiego oddziału KOWR.

Na „Straganach oPolskich” dostępne są znakomite produkty: kozie i krowie sery, miody, przetwory, oleje, soki owocowe i inne opolskie specjały. Miejsce to jest również punktem informacyjnym w którym każdy beneficjent ma możliwość uzyskać informację dotyczącą bieżących lub planowanych przetargów prowadzonych na nieruchomości rolne znajdujące się na terenie województwa opolskiego.

Jak podkreśla Katarzyna Pasternak z opolskiego KOWR – każdorazowo oferta sprzedażowa z informacją jaki producent z jakim asortymentem będzie dostępny w określonym dniu publikowana jest na Facebook pod nazwą: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Opolu. Chętni mogą się kontaktować pod numerem telefonu: 77 40 00 908 lub emailem opole@kowr.gov.pl.

Bogata oferta przedsięwzięcia,  ma szansę sprawić, iż miejsce to stanie się jednym z najchętniej odwiedzanych punktów na mapie Opola. Stragany oPolskie czynne są w każdą sobotę (w godz. 8:00 – 14:00) i środę (w godz.11:00 – 17:00).

źródło: KOWR