Zakończyły się tegoroczne spotkania Rad Powiatowych Izby Rolniczej w Opolu. We wtorek odbyła się nyska rada powiatowa samorządu rolniczego. Rozmawiano między innymi o Europejskim Zielonym Ładzie. Na pytania rolników odpowiadała przedstawicielka Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zaprezentowano również nowe uprawi winorośli w powiecie nyskim, które za dwa lata mają już przynieść pierwsze zbiory.

– W czasie rad powiatowych rolnicy zgłaszają swoje uwagi i problemy, które następnie zarząd izby stara się rozwiązać. Podsumowując rok, można zauważyć, że rolników bardzo interesują kwestie obrotu ziemią, ponieważ część dzierżawców będzie musiała oddać ziemie do zasobów państwowych – ocenia Prezes Izby Rolniczej w Opolu Marek Froelich.

Przedstawiamy relacje zdjęciowe z dwóch ostatnich rad powiatowych w Głubczycach i Nysie.