Strona główna Aktualności Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej w Opolu przyjęło plan budżetowy na 2016

Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej w Opolu przyjęło plan budżetowy na 2016

Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej w Opolu 2016

Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej w Opolu przyjęło plan budżetowy na 2016. Na czwartkowym spotkaniu z salce duszpasterstwa rolników w Opolu Gosławicach obecnych było 20 delegatów do Walnego Zgromadzenia. Plan budżetowy poparło 14 z nich, 6 wstrzymało się od głosu. Decyzja oznacza, że Izba Rolnicza w Opolu może wejść w kolejny rok budżetowy i kontynuować działalność statutową.

Kończący się rok, był dla IR w Opolu przełomowy, ponieważ zakończyła się budowa nowej siedziby samorządu rolniczego. Od przyszłego roku biura przeniosą się do nowowybudowanego obiektu przy ulicy Partyzanckiej w Opolu.

Podczas walnego zgromadzenia Izby Rolniczej w Opolu, przyjęto również sprawozdanie prezesa Herberta Czaji z działalności zarządu w 2015, wysłuchano informacji o pracy delegata do Krajowej Rady Izb Rolniczych Zygmunta Gacka i przyjęto sprawozdanie szefa komisji rewizyjnej Jana Gryszczyka.

Delegaci zaproponowali kilka ważnych wniosków, które powinny być sformułowane w postaci listów do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dotyczyły między innymi obrotu ziemią, importu roślin białkowych zawierających GMO oraz sytuacji prawnej przy szacowaniu szkód łowieckich w styczniu 2016 i sprzedaży bezpośredniej.

W drugiej części odbyło się tradycyjne już spotkanie opłatkowe, na którym pojawili się przedstawiciele władz regionalnych, agencji rządowych, instytucji kontrolujących, uczelni oraz związków i stowarzyszeń rolniczych. Życzenia świąteczne złożył rolnikom duszpasterz opolskich rolników ks. Prałat Hubert Janowski.