Opolscy rolnicy spotkali się z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Adamem Nowakiem.

30 stycznia odbyło się ważne spotkanie z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Adama Nowaka w Izbie Rolniczej w Opolu. Głównym tematem dyskusji było omówienie aktualnych problemów dotykających sektora rolniczego w regionie.

Minister Nowak przedstawił plany rządu dotyczące wsparcia dla rolników borykających się z trudnościami. Podkreślono potrzebę ścisłej współpracy między rządem a przedstawicielami rolnictwa w celu opracowania skutecznych strategii rozwiązujących te kwestie.

W dyskusji wzięło udział rolnicy indywidualni i przedstawiciele związków zawodowych z terenu woj.opolskiego, a nawet dolnośląskiego.

W spotkaniu oprócz Zarządu IR w Opolu, delegatów i rolników, wzięli udział również Członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka oraz Marcin Oszańca – Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Zarząd Izby Rolniczej w Opolu przekazał ministrowi listę postulatów związanych z najpilniejszymi problemami rolnictwa:

postulaty IR w Opolu dla Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi