„Żyzna gleba gwarancją sukcesu” to temat konferencji organizowanej już 3 czerwca, wspólnie przez Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz Izbę Rolniczą w Opolu.

W konferencji wezmą udział eksperci: przedstawiciele firm produkcyjnych, ośrodków badawczych, organizacji promujących zdrową glebę oraz rolnicy praktykujący nowoczesne metody biologizacji w swoich gospodarstwach.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:30 rejestracją uczestników. Pierwszą prezentacją będzie przygotowany przez Adama Baucza z Fundacji Terra Nostra wykład pt. „Biologizacja drogą do żyz(w)ności”.

Dr Marta Bednarczyk ze Stacji Doświadczalnej Badania Odmian w Głubczycach opowie o znaczeniu roślin bobowatych w zwiększaniu żyzności gleby.

Po przerwie zaplanowano panel dyskusyjny nt. „Ograniczenie zabiegów uprawowych a opłacalność produkcji” z udziałem dr. Krzysztofa Gawęckiego (Top Farms Głubczyce), mgr. inż. Adama Baucza (Terra Nostra), Zygmunta Gacka z RSP w Rudziczce oraz Krzysztofa Respondka z gospodarstwa w Biskupicach.

Udział w konferencji mogą wziąć wszyscy producenci rolni z województwa opolskiego, przedstawiciele instytucji działających w branży rolniczej oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką rolniczą. Udział w konferencji i towarzyszącym pikniku zbożowym jest bezpłatny.

Zaproszenie 3 czerwca 2023r.