Izba Rolnicza w Opolu zwróciła się do Krajowej Rady Izb Rolniczych, aby ta interweniowała w resorcie rolnictwa w sprawie nawozów i terminów ich stosowania.

IR w Opolu prosi o rozważanie możliwości wprowadzenia na stałe przepisów, które umożliwią stosowanie nawozów azotowych niezależnie od pory roku, ale w zależności od warunków pogodowych.

Izby swój wniosek argumentują tym, że procesy wegetacji w całym kraju zaczynają odbiegać od tradycyjnych terminów agrotechnicznych. Zdaniem samorządu rolniczego, to rolnicy powinny decydować o dacie stosowania nawozów.

KRIR-MR-736-2022 elastyczne stosowanie nawozów do MRiRW KRIR-MR-736-2022 elastyczne stosowanie nawozów odp MRiRW przeglad azotany stanowisko KRIR