Zarząd Izby Rolniczej w Opolu spotkał się Wojewodą Moniką Jurek. Zarząd izby przedstawił działalność samorządu rolniczego i zaprosił wojewodę do uczestniczenia we wspólnych pracach na rzecz opolskiego rolnictwa.

Opolski Urząd Wojewódzki otrzymuje wszystkie dokumenty i uchwały z Walnego Zgromadzenia Izby Rolniczej. – Chcieliśmy się przedstawić i wyjaśnić działalność samorządu rolniczego. Zaprezentowaliśmy się, jako zarząd oraz nasz delegat do Krajowej Rady Izb Rolniczych – powiedział prezes Izby Rolniczej w Opolu Marek Froelich.

– Przedstawiliśmy zasady pracy izby i wyborów oraz tematy, którymi się zajmujemy. Pokazaliśmy również, jak pracujemy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji. Nasi członkowie są w radach społecznych agencji rządowych – zaznaczył Marek Froelich.

– Wyjaśniliśmy również, o co chodzi z protestem rolników. Zaczęliśmy też omawiać zasady bezpieczeństwa w czasie takich protestów. Zaprosiliśmy panią wojewodę do izby w celu omówienia zakresu współpracy. Zasugerowaliśmy, żeby wyznaczyć osobę ze strony urzędu do kontaktów z izbą – dodał prezes opolskiej izby.

źródło: IR w Opolu