Zarząd izby spotkał się z przedstawicielami opolsko-dolnośląskiego okręgowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele OZPR: przewodniczący – Mariusz Olejnik, członkowie: Jarosław Stopyra, Henryk Kwik i Maciej Filar. Izbę reprezentowali Marek Froelich – Prezes Zarządu IR w Opolu, Kazimierz Morawiec Członek Zarządu, Łukasz Smolarczyk – Członek Zarządu, Zygmunt Gacek Delegat Rady do KRIR.

Mariusz Olejnik przedstawił informację o działalności zrzeszenia. Podkreślił, że jest ono jedyną ogólnokrajową organizacją producentów roślin oleistych i białkowych. Poinformował o strukturze organizacyjnej oraz o istotnych osiągnieciach zrzeszenia.

Pozostali członkowie zrzeszenia podkreślali zaangażowanie we współpracę z innymi organizacjami w kraju i za granicą, jak i merytoryczne działania i jego skuteczność.

Przedstawiciele Izby Rolniczej w Opolu z uznaniem odnosili się do działań i osiągnięć Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, zadeklarowali wsparcie i współpracę.

Ustalono współorganizowanie minimum 3 spotkań, konferencji w roku, na które KZPRiRB przygotuje m.in. tematyczne prezentacje; poprawienie kolportażu gazety „Nasz Rzepak”; Izba Rolnicza podtrzymuje również zgodę na użyczenie w swoim budynku, adresu na terenową siedzibę Okręgowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.

źródło: IR w Opolu