Na początku lutego (1-3.02) odbędą się Centralne Targi Rolnicze 2019. To jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Wystawcy prezentują się w trzech halach ogromnych halach PTAK Warsaw EXPO.

300 wystawców z kraju i zagranicy pokaże najnowocześniejszy sprzęt: maszyny, urządzenia i środki do produkcji rolnej. Będą również pasze, nawozy i środki ochrony roślin. Tegoroczna edycja targów odbędzie się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, marszałków województw oraz licznych organizacji branżowych.

Dzięki bogatej ofercie oraz doskonałej lokalizacji CTR cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Obie poprzednie edycje odnotowały ponad 70 tysięcy zwiedzających. W pierwszej edycji targów zaprezentowało się 308 wystawców, ich liczba wzrosła do 340 w drugiej edycji. W trzeciej planowany jest dalszy wzrost liczby wystawców.

Centralne Targi Rolnicze 2019 to także kilkanaście konferencji i seminariów tematycznych organizowanych przy współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami branżowymi, m.in.: „Kierunki wykorzystania oraz ochrona zasobów genetycznych zwierząt gospodarskich”, Konferencja Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, Zjazd Izb Rolniczych z całej Polski, czy Seminarium Hodowców Alpak.