Opolscy rolnicy spotkali się z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesławem Siekierskim oraz Prezesem Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktorem Szmulewiczem. Spotkanie zorganizowała Izba Rolnicza w Opolu.

Gości oraz społeczność rolników powitał Prezes Izby Rolniczej w Opolu Jerzy Sewielski. – Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj usłyszeć trochę słów nadziei dla naszego rolnictwa z ust pana ministra. Od 1 stycznia 2025 Polska przejmie przewodnictwo w Unii Europejskiej i to będzie ważny okres dla naszego kraju, żeby coś zrobić dla rolnictwa – powiedział szef opolskiej izby.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiadał na pytania związane z wnioskami składanymi przez izby rolnicze, opłacalnością produkcji oraz założeniami europejskiego Zielonego ładu. Rolnicy zadawali również pytania o zakres kompetencji izb rolniczych. – Chcemy zarejestrować zestaw pytań od rolników, abyśmy mogli na nie w bliskiej perspektywie odpowiedzieć – wyjaśnił Czesław Siekierski.

Minister odniósł się również do protestów rolników. – To dopuszczalna forma w demokracji, jeśli odbywa się z poszanowaniem zasad prawa – podkreslił Czesław Siekierski. Minister przyznał, że wiele założeń tzw. Zielonego Ładu było niekorzystnych dla rolników.