W związku z licznymi postulatami izb rolniczych, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Premiera w sprawie zwiększenia środków na kredyty preferencyjne dla rolników z dopłatą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak sygnalizują izby rolnicze, banki współpracujące z ARiMR wyczerpały limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych na 2022 r. Zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych, bez rządowego wsparcia wszelkie inwestycje w gospodarstwach rolnych zostaną wstrzymane, co w dalszej perspektywie doprowadzi do stagnacji i zmniejszenie produkcji rolnej.

Zarząd KRIR zwraca się z prośbą o uruchomienie dodatkowych limitów akcji kredytowej oraz środków na dopłaty do kredytów. Jest też odpowiedź ministerstwa, którą publikujemy poniżej:

KRIR_KK_801_22 do MRiRW ws limitów kredytów preferencyjnych MRiRW DBD.pp.071.89.2022 odp na KRIR_KK_801_22