Izba Rolnicza w Opolu realizuje wniosek Walnego Zgromadzenia. Do Krajowej Rady Izb Rolniczych zostało przesłane pismo w sprawie kosztów podziału geodezyjnego działek rolnych zlokalizowanych przy ciekach wodnych.

Izba postuluje przeniesienie tych kosztów na instytucje państwowe. Właściciele gruntów nie powinni być obciążani kosztami aktualizacji pomiarów. Dotyczy to sytuacji, gdy ciek wodny zmienia koryto, pomniejszając jednocześnie działkę.

Oto pełna treść wniosków, które już trafiły do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

01 IR w Opolu do KRIR wniosek w sprawie kosztów podziałów geodezyjnego działek rolnych zlokalizowanych przy ciekach wodnych

02 KRIR do MRiRW ws wniosku Izby Rolniczej w Opolu w sprawie kosztów podziału geodezyjnego działek rolnych przy ciekach wodnych