Strona główna Aktualności Dzień Kobiet w Izbie Rolniczej

Dzień Kobiet w Izbie Rolniczej [GALERIA]

fot. Henryk Wawer

Zdrowe odżywianie, powrót do natury, aktywność fizyczna, harmonia ciała i umysłu oraz regularne badania – to najważniejsze filary zdrowego życia. Przypomniały o nich prelegentki wyjątkowego spotkania pt. „Kochaj siebie z uważnością”, zorganizowanego 8 marca z okazji Dnia Kobiet, w Izbie Rolniczej w Opolu.

Spotkanie otworzył Prezes Izby Rolniczej w Opolu Marek Froelich, podkreślając, że jest to już kolejna impreza z okazji Dnia Kobiet i na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń izbowych. – W trudnych czasach, trzeba znaleźć czas dla siebie. Do tego przekonujemy nasze Panie – podkreśla szef opolskiego samorządu rolniczego. Prezes izby złożył również najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom z okazji ich święta.

Violetta Zając – edukatorka profilaktyki zdrowotnej i trener wellnes mówiła o znaczeniu zdrowej skóry dla naszego ciała. Podkreślała, że panie mogą mieć przy sobie wszystkie niezbędne kosmetyki, które pozwolą zachować piękno i zdrowy wygląd. Prezentacja nosiła tytuł: „Zawartość Twojej kosmetyczki w profilaktyce zdrowotnej”.

Z kolei Michał Morelowski z Dolnośląskiego Centrum Mikroorganizmów przekonywał, że drogą dla obecnego świata jest biologizacja oraz powrót do natury. Nie można też zapominać o ruchu, który jest najprostszą i dostępną dla każdego metodą utrzymania naszego ciała w sprawności przez długie lata.

W programie znalazło się również spotkanie z Ewą Janiuk – założycielką i właścicielką NZOZ „Zdrowa Rodzina” s.c. w Opolu oraz członkinią Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, która przekonywała uczestniczki jak ważna jest profilaktyka i badanie piersi.

Z kolei o zaletach treningu personalnego opowiadała Beata Burzawa – właścicielka BodyMind- home wellness studio w Opolu, menedżerka fitness i wellness, dyplomowana nauczycielka wychowania fizycznego. Nie zabrakło również ćwiczeń relaksujących przy muzyce.

Muzycznych emocji dostarczył duet Damiana Szymańskiego i Sergiusza Muszyńskiego.