Wieprzowina to źródło minerałów, witamin i cennego białka. O korzyściach wynikających ze spożywania wieprzowiny przekonali się uczestnicy pikniku rodzinnego w Izbie Rolniczej w Opolu.

Impreza była finansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego i współorganizowana przez Krajową Radę Izb Rolniczych.

Na gości odwiedzających opolski piknik wieprzowy czekały potrawy przygotowane z wieprzowiny, które cieszyły się ogromną popularnością. Dzieci i dorośli brali udział w konkursach wiedzy i konkurencjach sprawnościowych związanych z wieprzowiną. Były  konkursy plastyczne, układanie puzzli i przeciąganie liny. Niezwykle widowiskowo wyglądała konkurencja „pojenie świnki”. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i upominki.

Piknikowi towarzyszyły również pokazy sprzętu rolniczego, animacje zabaw dla dzieci oraz projekcja filmu o opolskich producentach trzody chlewnej. Na pikniku zaprezentowano również ofertę banku i towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych.

Prezes Izby Rolniczej w Opolu Marek Froelich powiedział, że imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych, szczególnie, że sprzyjała pogoda. – Piknik wieprzowy w tej nowej, atrakcyjnej formule na stałe wpisuje się w kalendarz działań izby rolniczej, promujących polskich producentów żywności. Na imprezie pojawiło się również wielu mieszkańców okolicznych dzielnic, co pozytywnie wpływa na wizerunek Izby Rolniczej w Opolu wśród opolan – podkreśla prezes.