Strona główna Aktualności Izby wnioskowały o obniżenie podatku rolnego o 50% dla rodzin rolniczych posiadających...

Izby wnioskowały o obniżenie podatku rolnego o 50% dla rodzin rolniczych posiadających co najmniej czworo dzieci

115
0

Minister Finansów odpowiada na pismo MRiRW oraz KRIR w sprawie rozważenia propozycji obniżenia podatku rolnego o 50% dla rodzin rolniczych posiadających co najmniej czworo dzieci.

Minister Finansów podkreśla, że podatek rolny jest istotnym elementem systemu podatkowego gmin i dotyczy gruntów rolnych. Obecne przepisy nie przewidują ulg podatkowych związanych z sytuacją osobistą rolników, w tym liczbą dzieci.
Jednakże, istnieje wiele programów wsparcia dla rodzin rolniczych, takich jak Rodzina 800+ czy program „Dobry Start”.

Odpowiedź MF w sprawie ulgi w podatku rolnym dla duzych rodzin