Plany dzierżawy i sprzedaży ziemi z zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych na 2017 były jednym z tematów spotkania przedstawicieli OT ANR w Opolu, Izby Rolniczej w Opolu z rolnikami powiatu głubczyckiego. Spotkanie odbyło się 9 stycznia w Nowej Cerekwi, w gminie Kietrz.

Przedstawiono informację dotyczącą ilości sprzedanej i wydzierżawionej ziemi przez OT ANR w Opolu w 2016 r., a także plany dzierżawy i sprzedaży na najbliższe miesiące. Sporo miejsca poświęcono również nowym zasadom w obrocie ziemią obowiązującym od kwietnia 2016 r. Ponadto, zaprezentowano informację na temat toczących się negocjacji prowadzonych przez OT ANR w Opolu z Firmą TOP FARMS w sprawie wyłączeń nieruchomości  zabudowanych wraz z gruntem. Spotkanie zakończyło się omówieniem wolnych wniosków i dyskusją.

W spotkaniu uczestniczyli: Prezes Izby Rolniczej w Opolu – Herbert Czaja, Przewodniczący NSZZ Solidarność  woj. opolskiego – Tomasz Ognisty, Dyrektor Izby Rolniczej w Opolu – Katarzyna Beleć, Dyrektor OT ANR W Opolu – Piotr Semak, Zastępca dyrektora OT ANR W Opolu – Mirosław Borzym oraz pracownicy SGZ OT ANR w Opolu.

źródło: OT ANR w Opolu