Izba Rolnicza w Opolu utrzymuje regularne kontakty z partnerami zagranicznymi. Tym razem, goście z Niemiec odwiedzili (05.09) gospodarstwa rolne Jacka Krzywniaka – delegata do Izby Rolniczej w Opolu z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Huberta Murlowskiego – byłego delegata IR z powiatu strzeleckiego. Pierwsze to gospodarstwo rodzinne o powierzchni ponad 200 hektarów. Izbę Rolniczą w Opolu reprezentowała szefowa biura izby – Katarzyna Beleć.

Grupa rolników z niemieckich powiatów: Neuwied, Hunsrück i Westerwald była zachwycona tym, co zobaczyła. To głównie hodowcy krów, ale w grupie byli też przedstawiciele odpowiednika polskiego koła gospodyń wiejskich w landzie Rheinland-Pfalz.

Wieloletnia współpraca z rolnikami z Nadrenii – Palatynatu przynosi między innymi rezultaty w postaci wizyt przedstawicieli organizacji otoczenia rolnictwa w naszym kraju. Z kolei opolscy rolnicy mogą śledzić najnowsze rozwiązania zachodnich sąsiadów podczas organizowanych przez IR w Opolu wyjazdów studyjnych. Takie wizyty są dobrą okazją do wymiany doświadczeń.

Izba Rolnicza pragnie jeszcze raz złożyć serdeczne podziękowania rolnikom, którzy zgodzili się pokazać swoje gospodarstwa w ramach wizyty gości z Niemiec.