Strona główna Aktualności Rada kobiet wiejskich walczy o sprzedaż bezpośrednią

Rada kobiet wiejskich walczy o sprzedaż bezpośrednią

Rada Kobiet

Rada ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych zabiega o interwencję Prezydenta RP w sprawie rolniczej sprzedaży bezpośredniej. Podczas ostatniego spotkania (07.03), rada była zgodna, że konieczne jest stworzenie takich warunków, które umożliwią sprzedaż produktów wytworzonych we własnym gospodarstwie w celu uzyskiwania dodatkowego dochodu, bez konieczności zgłaszania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Opolską Izbę Rolniczą reprezentowały Anna Lubojańska z biura IR w Opolu oraz Urszula Konieczny, przewodnicząca rady powiatowej opolskiej izby w Krapkowicach. Uczestniczki spotkania wskazywały, że przy opracowywaniu przepisów warto by opierać się na wzorcowych przykładach sprzedaży bezpośredniej z Włoch, Francji, Austrii czy Niemiec.

Do tematu sprzedaży bezpośredniej powrócono także podczas debaty z Panią Prezydentową Anną Komorowską pt. „Aktywność kobiet siłą społeczności wiejskich”, która odbyła się w niedzielę (08.03)

W celu zdobycia dodatkowej wiedzy oraz informacji z zakresu sprzedaży bezpośredniej reprezentantki izb rolniczych i środowisk wiejskich podjęły decyzje o udziale w szkoleniu z zakresu „Przetwórstwo na poziomie gospodarstwa rolnego warunkiem dywersyfikacji dochodu rodzin rolniczych (zboża, owoce, mięso i mleko) oraz podstawy sprzedaży bezpośredniej”, które odbędzie się w Radomiu w drugiej połowie maja.