Od 7 do 9 czerwca rolnicy zrzeszeni w  Związku Wzajemności Członkowskich „Karlik” będą zwiedzali Morawy południowe. To najcieplejszy region Republiki Czeskiej charakteryzujący się czystym powietrzem i trasami spacerowymi położonymi pośród winnic. Atrakcją turystyczną są również zamkowe winiarnie z piwniczkami, czeskie piwiarnie, restauracje z regionalną kuchnią, kawiarenki i cukiernie o wiedeńskim charakterze. Klasztory i kościoły zachwycą miłośników historii, kultury i dobrego wina oraz specjałów kuchni regionalnej.

Rolnicy zobaczą winiarnię Templariuszy w Čejkovicach, jedną z najsłynniejszych w Czechach i na Morawach. Zwiedzą także pałac Lednice, który wraz z kompleksem ogrodowo-parkowym wpisany jest na listę zabytków chronionych przez UNESCO.

Wyjazd zaplanowano 07.06 w Opolu sprzed siedziby Izby Rolniczej w Opolu (Północna 2) o godzinie 08:30. Autokar zatrzyma się również w Głogówku, na dworcu PKS o godzinie 09:10.

W programie 1 dnia:

– przejazd do miejscowości Unicov,

– 11.30 zwiedzanie holdingu Usovsko Klopina – największego na Morawach.

– przejazd do Ołomuńca, lunch

– przejazd do hotelu Albor w Cejkovicach na południu Moraw, zakwaterowanie, wieczorem kolacja z muzyką i winem w najstarszej morawskiej winiarni U Templaru, zwiedzanie piwnic oraz degustacja win w piwnicach,

– nocleg

W programie 2 dnia:

– śniadanie,

– 9.00 przejazd do Lednic, dawnej letniej siedziby Lichtensteinów, zwiedzanie zamku, przejazd łódkami po parkowej rzece do Minaretu, tarasy widokowe, spacer po parku zamkowym,

– lunch,

– czas wolny,

– przejazd do Valtic, zwiedzanie valtickich podziemi z degustacją win,

– powrót do hotelu,

– kolacja,

– nocleg,

Program 3 dnia:

– śniadanie,

– wykwaterowanie z hotelu, przejazd do kompleksu basenów Aqualand Moravia, czas na relaks.

– po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

W ramach wyjazdu znajdą się:

–         2 noclegi w hotelu,

–         2 śniadania, bufet szwedzki,

–         2 obiady,

–         1 kolacja w restauracji,

–         1 uroczysta kolacja,

–         opiekę pilota/przewodnika,

–         2 x zwiedzanie piwnic z degustacją,

–         bilety wstępów do wszystkich zwiedzanych obiektów,

–         wstęp na baseny,