Strona główna Aktualności Ostatnie walne podsumowuje rok w Izbie Rolniczej w Opolu

Ostatnie walne podsumowuje rok w Izbie Rolniczej w Opolu

1210
0

Ostatni raz w tym roku zebrało się we środę (17.12) Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej w Opolu. Prezes Herbert Czaja przedstawił sprawozdanie z działalności izby w 2014. Skupił się na bieżącej działalności, podsumował wystawę zwierząt hodowlanych i przedstawił postępy prac przy budowie nowej siedziby IR w Opolu. Zaprezentowano zdjęcia z placu budowy.

Pojawiła się również propozycja zaproszenia przedstawiciela Agencji Nieruchomości Rolnych na spotkanie z przewodniczącymi rad powiatowych. Pomysł wynika z problemów zgłaszanych przez rolników, związanych z podziałem działek rolnych przygotowywanych do przetargów. Walne zawnioskowało, aby ANR przeprowadzała przetargi w formie ofertowej.

Podjęto też uchwały dotyczące budżetu na 2015. Poruszono również problem szkód łowieckich, zwracając uwagę, że odstrzały nadmiaru dzikich zwierząt są niewystarczające. Delegaci do walnego zgromadzenia zawnioskowali również o przygotowanie otwartego apelu do polskiego rządu o szybką reakcję na pogarszającą się sytuację w rolnictwie.

W części oficjalnej pojawili się zaproszeni goście. Wicewojewoda Antoni Jastrzembski podsumował działaność Urzędu Wojewódzkiego w sferze rolniczej. Natomiast działalność Urzędu Marszałkowskiego podsumował Marszałek Antoni Konopka.

Tradycyjnie kapelan opolskich rolników, ksiądz prałat Hubert Janowski złożył życzenia świąteczne. Podzielono się również opłatkiem.