Pokaz pierwszej pomocy, wskazówki kosmetologa, prezentacja makijażu i praktyczne porady stylistyczne – to wszystko znalazło się w programie drugiej już konferencji zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet w Izbie Rolniczej w Opolu.

W piątek w sali konferencyjnej Izby Rolniczej w Opolu zgromadziło się kilkadziesiąt pań reprezentujących samorządy, organizacje i instytucje związane z rolnictwem.

W pierwszej części spotkania pod hasłem „Zostań moją (swoją) bohaterką”, odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez instruktora ratownictwa i ratownika medycznego Norberta Popkalę.

Kolejna prezentacja dotyczyła codziennej pielęgnacji twarzy. O korzyściach dla skóry płynących ze zdrowego trybu życia, właściwej diety i ruchu mówiła Ewelina Gajda-Mamet.

Następnie odbyła się prezentacja związana z makijażem. Makijażystką była trenerka zajmująca się pięknem – Karolina Klusik.

Na zakończenie odbyły się warsztaty minimalistycznej garderoby pod tytułem „Tak niewiele, a jednak wystarczy”, przeprowadzone przez Ewę Nierzwicką – stylistkę osobistą i właścicielkę platformy Inner Stylists.

Impreza została okraszona największymi przebojami muzyki popularnej w wykonaniu opolskiego duetu Damiana Szymańskiego i Sergiusza Muszyńskiego.