Strona główna Aktualności Nowy Zarząd Izby Rolniczej w Opolu w niezmienionym składzie. Herbert Czaja prezesem

Walne wybory

Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej w Opolu wybrało (09.07) nowy zarząd. Prezesem został ponownie wybrany Herbert Czaja. Wiceprezesem został Marek Froelich. W skład zarządu weszli również: Leszek Fornal, Hubert Kiwus i Bernard Radlok.

Herberta Czaję poparło w tajnym głosowaniu 19 delegatów. Jego kontrkandydat Józef Gadzicki otrzymał 3 głosy. Walne zgromadzenie IR w Opolu wybrało także delegata do Krajowej Rady Izb Rolniczych, został nim Zygmunt Gacek.

Po raz pierwszy oprócz statutowej komisji rewizyjnej, która będzie sią zajmowała również finansami izby, powołano również komisje problemowe: ds. współpracy z organizacjami rolniczymi, ds. gospodarstw towarowych oraz ds. agroturystyki, promocji obszarów wiejskich i rolnictwa rodzinnego. Komisje mają być odpowiedzią na konieczność budowania mocniejszych relacji z pozostałymi organizacjami rolniczymi oraz konsolidowania środowiska w obliczu globalnych kryzysów i zmian koniunktury.

Walne wyboryNa drugą część walnego zgromadzenia zaproszono Wojewodę Opolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego, oraz przedstawicieli agencji rolniczych, inspektoratów i instytucji związanych z rolnictwem. Gratulacje złożyli Wicewojewoda Opolski Antoni Jastrzembski oraz Wicemarszałek Województwa Opolskiego Antoni Konopka.

Prezes Herbert Czaja jeszcze przed walnym zgromadzeniem oceniał, że pierwsze kroki nowego zarządu IR w Opolu będą się wiązały ze zwiększeniem kredytu na dokończenie budowy nowej siedziby przy ulicy Partyzanckiej w Opolu. Zapowiadał również kontynuację administracyjnych interwecji w najważniejszych sprawach dla rolników. „Nasze działania przynoszą efekty”, mówił Herbert Czaja. Dodał, że w ostatnich miesiącach izby rolnicze miały znaczący wpływ na korzystne dla rolników orzeczenia sądowe oraz obowiązujące procedury.

Walne zgromadzenie zebrało się w sali Diecezjalnego Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej w Opolu-Gosławicach.