Strona główna Aktualności Nowy budynek Izby Rolniczej w Opolu gotowy

Nowy budynek Izby Rolniczej w Opolu gotowy

Nowy budynek izby rolniczej w Opolu

Nowy budynek Izby Rolniczej w Opolu został oddany przez wykonawcę. W najbliższych dniach nastąpią kolejne odbiory techniczne. Przewidywane są uruchomienia instalacji i dopuszczenie do użytku. Jest to budynek użyteczności publicznej, dlatego musi posiadać wszystkie wymagane dokumenty.

„Udało się sfinalizować inwestycję. Sposób naliczania podatku rolnego spowodował, że izba była na minusie. Jednak poprzednia kadencja rozpoczęta kredytem na wybory w izbie poszła na tyle sprawnie, że udało się ten sam skład powtórzyć. Zdążyliśmy spłacić kredyt, zaoszczędzić pieniądze i wybudować siedzibę. Będziemy w tym układzie na swoim”, mówi prezes Izby Rolniczej w Opolu Herbert Czaja.

Izba przewiduje, że docelowo na placu przed budynkiem mogą się odbywać nawet niewielkie imprezy promocyjne. „Działka jest 65 arowa w dobrym miejscu. Tylko czekać na inwencję twórczą delegatów, którzy podpowiedzą, w jaki sposób wykorzystać ten obiekt dla promocji rolników”, dodaje szef opolskiego samorządu rolniczego.

Izba rolnicza w Opolu

Budynek został wybudowany na działce przekazanej Izbie Rolniczej w Opolu przez opolski oddział Agencji Nieruchomości Rolnych. Warunkiem było wybudowanie siedziby. Zapisy umowy zostały zrealizowane. Budowa rozpoczęta w poprzedniej kadencji zarządu, została ukończona. Teraz będą stopniowo przeprowadzane  biura i dokumentacja.