Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych i Izby Rolniczej w Opolu oraz prezydium Rady do spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR organizują konferencję: “Kobiety inspiracją dla innowacyjnej i aktywnej wsi”. Konferencja odbędzie się 14 czerwca w siedzibie IR w Opolu przy ulicy Północnej 2. Początek o 12:30.

Do godziny 12:00 przewidziano rejestrację uczestniczek. Następnie o 12:30 zaplanowano otwarcie konferencji przez prezesa Izby Rolniczej w Opolu Herberta Czaję. W programie znajdzie się wystąpienie (godzina 12:45) prof. dr hab. inż. Czesława Nowaka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Krakowie, pod tytułem: “Tradycyjnie innowacyjne, czyli o roli kobiet w kulturze i życiu gospodarczym wsi”.

O 13:45 obiad. Z kolei o 14:15 Anita Gibek- Wiśniewska przygotowała wykład: “Siła kobiet w prowadzeniu biznesu na wsi”. O 15:00 zaplanowano prezentację dr. hab Katarzyny Szwedziak, prof. PO pod tytułem: “ … w imieniu redakcji Judyta”. Na zakończenie, o 15:45 – projekcja filmu oraz pokaz carvingu – sztuki kulinarnej.