Katolicki Uniwersytet Ludności Wiejskiej organizuje seminarium pt.: „Przesłanie ekologiczne encykliki Laudato Si – Papieża Franciszka”. Rozpocznie się ono 5 listopada o 11:00 inauguracyjną mszą świętą w kościele Wniebowzięcia NMP w Opolu- Gosławicach. Będzie to także uroczysty początek roku akademickiego.

O 13:00 zaplanowano otwarcie seminarium przez ks. prałata Huberta Janowskiego. Słowo wstępne wygłosi biskup diecezjalny Andrzej Czaja. Jako pierwszy, wykład „Przesłanie ekologicznej encykliki Papieża Franciszka” wygłosi ks. dr Janusz Podzielny. Skupi się w nim na trosce o środowisko życia i integralny rozwój człowieka.

Kolejną prelekcję przygotowała dr n. med. Anna Maria Kowalska – Baron, która opowie o wpływie uzębienia na zdrowie całego organizmu. Z kolei prof. dr hab. Piotr Baron, w wykładzie pod tytułem: „Rolnik negocjator” powie o komunikacji interpersonalnej.

Na zakończenie zaplanowano dyskusję i podsumowanie. Seminarium odbędzie się w siedzibie Diecezjalnego Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej w Opolu-Gosławicach przy ulicy Wiejskiej 101 a