Strona główna Aktualności Izba podpisała umowę z wykonawcą. Powstanie nowa siedziba samorządu rolniczego

Izba podpisała umowę z wykonawcą. Powstanie nowa siedziba samorządu rolniczego

998
0

Izba Rolnicza w Opolu podpisała umowę z wykonawcą, który w najbliższych miesiącach wybuduje nową siedzibę dla opolskiego samorządu rolniczego.

Obiekt powstający w Opolu przy ulicy Partyzanckiej, o powierzchni prawie 400 metrów kwadratowych zapewni izbie wygodną pracę i niezależność lokalową. Pomieszczenia konferencyjne umożliwią rolnikom przeprowadzanie szkoleń na miejscu, a parking przed budynkiem ma być również wykorzystywany na małe prezentacje i imprezy rolnicze.

Prezes Izby Rolniczej w Opolu Herbert Czaja powiedział, że teren wokół nowego budynku daje możliwości na rozstawienie lekkich konstrukcji, pod którymi mogą się odbywać małe wystawy. „Można rozważyć nawet prowadzenie w tym miejscu jakiejś drobnej sprzedaży bezpośredniej. Rolnicy nie muszą jechać do Wrocławia, czy na inne targowiska. Sprzedaż może się odbywać w siedzibie izby. Jak już będziemy mieli swoje lokum, myślę, że również pomysły się pojawią. Działka została przekazana nam przez Agencję Nieruchomości Rolnych z zaznaczeniem, że przez pierwszych 10 lat musi być użytkowana na cele publiczne. Jeżeli udostępnimy teren nieodpłatnie, to chyba zmieścimy się w regułach działalności publicznej”, dodaje Czaja.

Niebawem na teren działki wjadą maszyny budowlane. Jeśli pogoda będzie sprzyjała, jeszcze do końca roku zostaną przygotowane fundamenty. W ciągu kilku miesięcy budowa będzie doprowadzona do stanu surowego.