Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy o wprowadzenie obowiązku odbioru opakowań PCV, PPE – worki typu big bag i mniejsze przez podmioty wprowadzające tego typu produkty do obrotu.

Izby uważają, że należałoby wprowadzić identyczne rozwiązania, jak przy odbiorze opakowań po środkach ochrony roślin.

Krajowa Rada Izb Rolniczych zawnioskowała również o powtórzenie programu „Usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, jednak sfinansowane ze środków budżetu państwa, aby nie były wliczane do pomocy de minimis, gdyby rozwiązanie dotyczącego obowiązkowego odbioru opakowań PCV okazało się niemożliwe do zastosowania z uwarunkowań prawnych.

źródło: KRIR