Strona główna Aktualności Biskup Andrzej Czaja otrzymał specjalne podziękowania od izby

Biskup Andrzej Czaja otrzymał specjalne podziękowania od izby [ZDJĘCIA]

2428
0

Specjalne podziękowania za działalność na rzecz środowiska opolskich rolników otrzymał Biskup Andrzej Czaja od prezesa Izby Rolniczej w Opolu Herberta Czaji. Wręczenie pamiątkowego dokumentu odbyło się podczas uroczystego spotkania Diecezjalnego Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej w Opolu. Z tej okazji zorganizowano seminarium naukowe pod tytułem: „Przesłanie ekologiczne encykliki Laudato Si – Papieża Franciszka”.

W sesji naukowej, otwartej przez kapelana opolskich rolników ks. Huberta Janowskiego, wzięło udział kilkudziesięciu rolników. Absolwenci tej instytucji stają się liderami lokalnych społeczności wiejskich i propagują w swoim środowisku wiedzę zdobytą na wykładach. W sobotę (05.11) ks. dr Janusz Podzielny zaprezentował główne myśli papieskiej encykliki odnoszące się do poszanowania środowiska naturalnego człowieka i ekologii. Dr. nauk med. Anna Maria Kowalska-Baron przybliżyła zgromadzonym problemy związane z uzębieniem, natomiast prof. dr hab. Piotr Baron przedstawił najważniejsze techniki negocjacyjne w entuzjastycznie przyjętej prelekcji: „Rolnik negocjator”.

Seminarium towarzyszył „Piknik wołowy” promujący zalety mięsa wołowego.

Więcej na temat tego spotkania już wkrótce.